چرا سعید جیلی تنها چهره مناسب ریاست جمهوری ایران است؟ ؛ پاسخ دکتر علی جعفری را بخوانیم

دکتر علی جعفری در کانال شخصی خود با اسم صریح القلم در تلگرام یادداشتی درباره دکتر سعید جلیلی منتشر کرده است که با هم میخوانیم :

بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات پیش رو به دلایل مختلف یکی از مهمترین انتخابات تاریخ انقلاب خواهد بود.

انتخاباتی تاثیرگذار بر آینده جمهوری اسلامی در یکی از حساس ترین شرایط داخلی، منطقه‌ای و جهانی، پس از شهادت رئیس جمهوری مردمی و عدالت‌خواه که مطالبه عمومی مردم انتخاب فردی است که ادامه دهنده راه شهید باشد.

علی رغم تکثر نامزدها اما تعدادی محدود از فیلتر شورای نگهبان عبور خواهند کرد، که باید از میان آنها بهترین یا همان اصلح، که طبعاً باید نزدیکترین فرد به گفتمان و چشم انداز ترسیم شده رییس جمهور شهید و دولتش باشد را انتخاب کرد.

از آنجا که برگزاری انتخابات زودهنگام و به تبع آن تشکیل دولت در فرصتی کوتاه، مجال برنامه ریزی و نوشتن برنامه به کسی نمی‌دهد، نمی‌توان به کسانی که در این عرصه تمهید لازم و برنامه کامل نداشته‌اند تکیه کرد. از همین رو کسی باید مسئول تشکیل دولت شود که علاوه بر نزدیکی به گفتمان رییس جمهور فقید، در بالاترین درجه آمادگی باشد و تمام پیچ و خم های مسیر را بشناسد.

کسی که طی سه دوره انتخابات ریاست جمهوری به گواه منتقدین منصف، با برنامه‌ترین بوده و دوبار به خاطر مصلحت جریان انقلاب به نفع رییس جمهور شهید کناره گیری کرده است.

کسی که بارها مسیر تشکیل و اداره دولت را در ذهنش مرور کرده و حتی به جزئیات آن هم فکر کرده است. کسی که نیازی به فکر کردن یا برنامه ریزی که هیچ حتی نیاز به مرور هم ندارد.

در چنین شرایطی تنها یک نفر واجد چنین ویژگی‌هایی است و در عالی ترین سطح پختگی و آمادگی قرار دارد. کسی که به لحاظ گفتمانی نیز جزو نزدیکترین افراد به رییس شهید دولت سیزدهم است، همان رئیس جمهوری که در سال ۹۲ او را اصلح می‌دانست و شخصا از او دعوت کرد که در انتخابات ثبت نام کند.

ان شاالله تا پایان انتخابات سعی خواهم کرد از دکتر ‎#سعید_جلیلی بیشتر بنویسم. باشد که این انجام تکلیف، توشه‌ای برای آخرتم باشد.